201110.11
0
0

Zapytaj eksperta

Michał Lange, eskpert PR, twórca strategii wizerunkowych i promocyjnych. Wywiad dla czasopisma Wiadomości Turystyczne.

wiadomosci_turystyczne

W jakim celu zaprasza się gwiazdy na swoją imprezę promocyjną?
Gwiazdy zaprasza się przede wszystkim w celu podniesienie rangi danego przedsięwzięcia. Jeśli chcemy stworzyć zrealizować prestiżową imprezę – warto spowodować, aby pojawiły się na niej znane postacie. Wówczas być może pojawią się media, fotoreporterzy, cały projekt zostanie „przedstawiony światu”.

Jak zdecydować, którą gwiazdę należy wybrać do udziału w imprezie?
Można zastanowić się nad doborem gwiazd w oparciu o tematykę konkretnej imprezy. Wówczas dobieramy gwiazdy kojarzące się w jakimś sensie z przewodnim tematem imprezy. Aktor, który np. zasłynął z roli amanta może pojawić się na imprezie promującej nową kolekcję garniturów. Można także brać pod uwagę zainteresowania gwiazd czy ich hobby. Gwiazda, która od lat jest zafascynowana tenisem, prawdopodobnie dobrze będzie się czuła na imprezie tenisowej.

W jaki sposób skontaktować się z gwiazdą i uzgodnić jej przybycie?
No i tu możemy natrafić na pewne problemy. W ostatnim czasie pojawiło się na rynku mnóstwo agencji zajmujących się organizowaniem imprez z udziałem znanych postaci. W większości dowiemy się, że są w stanie zaprosić każdą gwiazdę, że mają bezpośredni kontakt itd. Okazuje się natomiast, że tego typu agencje nie mają praktycznie żadnego kontaktu z gwiazdami i otrzymując zapytanie dotyczące konkretnego nazwiska zaczynają gorączkowo szukać innej agencji, która w charakterze podwykonawcy zaprosi gwiazdę. Tego typu praktyki pierwsze powodują znaczny wzrost kosztów przedsięwzięcia, poza tym w wielu przypadkach okazuje się, że tzw. agencja reprezentująca gwiazdy nie jest w stanie znaleźć odpowiedniego podwykonawcy.

Agencji, które mają rzeczywisty kontakt z gwiazdami jest niewiele. Bardzo często jeśli w ogóle jakikolwiek kontakt mają, to do managerów gwiazd. Jeśli chodzi o nas, możemy się pochwalić bezpośrednim kontaktem do bardzo wielu polskich gwiazd. Często nawet bez pośrednictwa jakichkolwiek managerów.

Ile kosztuje udział gwiazdy w imprezie?
Wszystko zależy od tego, jaką kwotę zażąda gwiazda. Realne cenniki występów to mity. Nic takiego nie istnieje. Cennik to wymysł różnego rodzaju agencji, które chcą uwiarygodnić swoją ofertę i prezentują tzw. „cenniki występów gwiazd”. Agencja, która faktycznie ma kontakt z gwiazdami, rzadko podaje stałe ceny występów. Wysokość honorariów zależy od bardzo wielu czynników. Są nimi np. charakter imprezy, miejsce, ilość gości, itd. W Agencji Rozrywki to zawsze gwiazda otrzymaniu szczegółowych informacji dotyczących imprezy, decyduje za jaką kwotę zgodzi się wystąpić.

Odpowiedz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Pola wymagane zostaly zaznaczone. *