Właściciel i twórca projektu Doradztwo Medialne, niezależny ekspert od mediów.

michal_lange

Publicysta, wydawca, twórca projektów reklamowych, a także doradca strategiczny i ekspert od public relations, w tym politycznego public relations.

Karierę zawodową rozpoczynał jako dziennikarz i reporter prasowy gdańskiego Dziennika Bałtyckiego (2002 r.). Autor licznych publikacji o tematyce społecznej. Następnie wydawca i redaktor naczelny lokalnych, trójmiejskich wydawnictw prasowych.

Był autorem cyklu autorskich audycji prezentowanych w Polskim Radiu 6 – polonijnej stacji radiowej w Londynie (2005 r.).

Działalność na rynku reklamy, promocji przedsięwzięć rozrywkowych i kulturalnych rozpoczął od objęcia stanowiska wicedyrektora w jednej z trójmiejskich agencji artystycznych (2007 r.) Następnie, w ramach stworzonych przez siebie marek obecnych na rynku, kierował licznymi projektami o charakterze rozrywkowym (zespoły muzyczne, grupy artystyczne) i reklamowych (kampanie wizerunkowe, kampanie reklamowe), w których m.in. brały udział gwiazdy związane ze stacją TVN.

Był autorem kampanii wyborczych w wyborach samorządowych (2010 r., 2014 r.). Prowadził szkolenia z zakresu strategii PR oraz dziennikarstwa i publicystyki.

Jest twórcą liczących się na rynku niezależnych mediów.

Obecnie zajmuje się publicystyką polityczną, doradztwem strategicznym w zakresie kreowania wizerunku publicznego i komunikacji z mediami. Reprezentuje w mediach różnorodne podmioty. Jest cenionym specjalistą w tym zakresie.

Kontakt:

Obecność w mediach:

Szczegóły wypowiedzi medialnych znajdą Państwo w dziale Prasa

Publikacje dziennikarskie:

Publikacje naukowe:

  • Perswazja czy manipulacja? Na przykładzie wybranych wypowiedzi sejmowych [w:] Prace Językoznawcze XVII/1 2015, Olsztyn 2015 [artykuł naukowy]
  • Jak wygrać wybory samorządowe? Grzegorz Wierzchołowski, wydawnictwo Słowa i Myśli, Lublin 2014 [recenzja publikacji]

Szkolenia, wykłady, zajęcia dydaktyczne:

  • „Strategie Marketingowe i Public Relations w organizacjach pozarządowych” – cykl autorskich wykładów w ramach Akademii Ekonomicznej NGO organizowanej przez Fundację Filar, 2013 r.
  • „Jak znaleźć ciekawy temat dziennikarski? Wykład dla studentów dziennikarstwa”, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, 2014 r.
  • „Obraz pomorskich polityków na podstawie ich własnych stron internetowych” – referat zaprezentowany na Ogólnopolskiej Konferencji Językowy, literacki i kulturowy obraz Pomorza dawniej i dziś, Uniwersytet Gdański, 2013 r.

Dla mediów
Dziennikarzy zainteresowanych eksperckimi komentarzami politycznymi, tematyką public relations w polityce, marketingiem politycznym, strategiami komunikacyjnymi wykorzystywanymi przez ugrupowania polityczne, wizerunkiem poszczególnych partii politycznych, a także zachowaniami konkretnych polityków – prosimy o kontakt. Na pytania odpowiada nasz ekspert: , tel. 502-858-023

Jeśli potrzebują Państwo eksperckiego, profesjonalnego doradztwa - jesteśmy do dyspozycji, prosimy o kontakt, nasz telefon: 502-858-023 Kontakt mailowy: kontakt